Особливості оренди та продажу державної нерухомості через онлайн торги

Якщо на державному підприємстві або в комунальному закладі є нерухомість, що тимчасово не використовується, вона може бути здана в оренду чи навіть продана на онлайн торгах. З 2016 року будь-які види держмайна в Україні продаються через відкриту систему електронних торгів Прозорро.Продажі. Це стосується не тільки продажу, але й оренди державного та комунального майна.

Цей інноваційний проект був створений для того, щоб усунути будь-які ознаки змов та корупції з ринку держмайна. Система змогла довести свою ефективність, тому зі стадії пілотного проекту вона перейшла на постійні умови. Дізнатися більше про Прозорро.Продажі можна тут sale.uub.com.ua.

Яка нерухомість може бути здана в оренду

Відповідно до чинного законодавства, будь-яка державна чи комунальна нерухомість повинна продаватися чи здаватися в оренду тільки через відкриті онлайн торги. В системі Прозорро діє близько 40 електронних торгівельних майданчиків, на яких реєструються продавці та покупці. Тут в якості лотів може виступати здача в оренду такої нерухомості:

  1. житлових, промислових чи комерційних приміщень;
  2. будинків, житлових комплексів, цехів, складів, тощо;
  3. офісів, магазинів, та іншого.

Основні переваги оренди нерухомості через онлайн торги

Так як електронні аукціони є відкритими, прийняти участь у них можуть усі бажаючі. В якості орендарів можуть виступати фізичні чи юридичні особи. За ходом торгів можна спостерігати в режимі реального часу. Зайти в систему можна як учасник, або як сторонній спостерігач. Завдяки цьому за ходом аукціону можуть спостерігати контролюючі органи та представники преси, тому у випадку виявлення змови чи порушення справа швидко набере розголосу, а порушник втратить свій авторитет.

На онлайн аукціонах щодо продажу чи оренди державної нерухомості забезпечується рівність умов для усіх учасників. Це є можливим завдяки тому, що дані потенційних покупців зашифровані. Вони стануть відомими лише після закінчення торгів, коли система обере переможця.

Вибір переможця здійснюється автоматично на основі ставок, які були зроблені учасниками в третьому етапі аукціону. Переможе той, чия ставка виявиться максимальною. На цьому сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/leasehold знаходиться більше потрібної інформації щодо оренди нерухомості в Україні.

Також суттєвою перевагою використання Прозорро.Продажі є те, що тут відсутня можливість дати чи взяти хабар. Завдяки цьому торги проводяться чесно та прозоро, а на лот формується справедлива ціна. На кінцеву вартість лоту впливають ставки учасників, які були ними зроблені. Чим більшим попитом користується лот, тим дорожче він буде коштувати в кінці торгів. Якщо ж об’єкт нерухомості не вдалося продати чи здати в оренду на першому аукціоні, вслід за ним проводяться повторні торги, на яких початкова вартість товару буде знижена. Крім цього в Прозорро.Продажі є можливість прийняти участь в голландських аукціонах на пониження ціни. Зазвичай на них продаються проблемні активи, такі, як права вимоги за кредитами чи майно банкрутів.

You may also like...