Види інтернет-аукціонів в ПроЗорро

Кількість онлайн-аукціонів, що проводяться на території України, постійно зростає. Подібна тенденція розпочалась в 2015-му році в момент створення системи ПроЗорро. Наразі, коли мова йде про легальні аукціони, то всі вони проводяться виключно через систему ПроЗорро. 

Якщо у випадку зі звичайним форматом ціна часто встановлюється організатором, то онлайн-аукціони мають інший принцип. Організатор може лише встановити початкову вартість лоту, після чого учасники вже мають можливість надсилати свої пропозиції, відштовхуючись від орієнтовної вартості.

Що стосується часу, то термін, відведений на проведення електронного аукціону може коливатися від декількох днів до тижнів. Тут все залежить від того, скільки було подано заявок, що є предметом торгів, якими є вимоги організатора й інших подібних пунктів.

Для більш детального ознайомлення з принципом роботи товарних бірж та майданчиків, є сенс перейти за посиланням https://gazeta.ua/articles/economics/_v-ukrayini-zapracyuvav-rinok-tovarnih-birzh-teper-vin-konkuruye-z-prozorroprodazhi/1057063 та знайти там для себе багато корисної інформації. 

Українська універсальна біржа в ПроЗорро – це один з найстарших майданчиків, що має позитивну репутацію, широкий функціонал, постійно оновлюється й стає ще більш популярним.

Основні різновиди онлайн-аукціонів

Насправді, прийнято виділяти 4 основних типи інтернет-аукціонів. В залежності від того, якому формату буде віддано перевагу, вам може знадобитись більше або менше часу, ви зіштовхнетеся з різними принципами формування вартості й так далі.

Тому, потрібно спочатку трішки розібратися з тим, чим відрізняються різні формати онлайн-аукціонів.

  1. Прямий аукціон (англійський) – це самий простий й самий розповсюджений формат, що активно використовується в багатьох країна і вважає дуже зручним інструментом. Що стосується особливостей такого варіанту торгів, то вони полягають в постійному збільшенні суми пропозиції кожним учасником. Відповідно, торги розпочинаються з мінімальної ціни, після чого всі учасники мають близько двох тижнів на те, щоб надати більш економічно вигідну пропозицію. Переможцем в торгах стає той учасник, що зміг запропонувати найбільш економічно вигідну пропозицію;
  2. Оптовий аукціон (голландський) – в даному варіанті аукціону, організатор процедури має можливість виставляти велику кількість одиниць продукції одночасно. Відповідно, учасники мають хороші шанси на придбання відразу великою кількості одиниць товару за вигідною ціну. Принцип же полягає в тому, що учасники, яким вдалось виграти в боротьбі за один з лотів. запропонувавши найнижчу ціну, отримують всі одиниці товару за цією ціною;
  3. Зворотній аукціон – в даному форматі вся процедура проводиться в перевернутому вигляді. Тобто, учасники, що зацікавлені в придбанні певного товару, публікуються оголошення про намір його придбати. Далі, постачальники надсилають свої пропозиції, серед яких учасники можуть обрати ті, що будуть для них найбільш економічно вигідними та цікавими;
  4. Дискримінаційний аукціон – така назва була отримана не даремно, подібні торги проводяться в закритому форматі і є лише певні учасники, які можуть взяти в ньому участь. Відповідно, учасник, що запропонував найбільш економічно вигідну пропозицію, стає переможцем в такому аукціоні. Варто зазначити, що проведення такої процедури може бути дозволено лише у випадку, якщо це регламентовано й прописано в чинному законодавстві. Існує лише декілька вимог, згідно яких може допускатися проведення подібних процедур в закритому форматі.

В будь-якому випадку, беручи участь в одному з перерахованих форматів аукціону, варто попередньо ознайомитися з тим, за яким принципом він проводиться та які моменти при цьому потрібно брати до уваги.

Що потрібно знати про державний аукціон конфіскованого майна

Насправді, назва не повинна лякати потенційних учасників, які бажають спробувати свої сили в таких торгах.

Варто пам’ятати про декілька основних аспектів, коли мова йде про торги конфіскованим майном:

  • Це майно було повернуто в активи держави на законних підставах;
  • Після того, як переможець в торгах стає власником майна, з нього знімається арешт;
  • Окрім майна, переможець отримує весь пакет документів і стає повноцінним власником на законних правах.

Більш того, формат електронних торгів конфіскованим майном – це можливість отримати його за ціною, що є на 30-40% нижчою від середніх ринкових показників.

Головне правило для учасника – це брати участь в таких торгах через один з акредитованих електронних майданчиків в системі ПроЗорро і дотримуватися всіх вимог та правил, які прописані в чинному законодавстві.

You may also like...